Aktualności

117 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy i otrzymał 4000 złotych mandatu

Data publikacji 21.05.2024

Policjanci żarskiego ruchu drogowego przerwali zbyt szybką jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy Audi. 29-latek miał na liczniku 117 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązywało 50. Słono za to zapłacił, zgodnie z przepisami za popełnione wykroczenie w recydywie otrzymał mandat w wysokości 4000 złotych, na jego konto trafiło 14 punktów karnych, stracił także na trzy miesiące prawo jazdy.

W poniedziałek (20 maja) policjanci żarskiego ruchu drogowego prowadzili działania „Prędkość” na terenie powiatu żarskiego. Celem takich działań jest przypominanie kierowcom, że nadmierna prędkość stanowi bardzo duże zagrożenie i jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Policjanci tego dnia egzekwowali od kierujących pojazdami przestrzeganie ograniczeń prędkość.

Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Audi. W miejscowości Włostów, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę, 29- latek miał na liczniku 117. Jechał o 67 kilometrów na godzinę za szybko. Mężczyzna zgodnie z obowiązującymi przepisami stracił  prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał również mandat. Policjanci ustalili, że był  wcześniej  karany za wykroczenie drogowe, z uwagi na recydywę mandat był bardzo wysoki i wyniósł  4000 złotych. Na konto kierowcy wpadło także 14 punktów karnych.

Zachowajmy rozwagę i stosujmy się do ograniczeń prędkości zgodnie z oznakowaniem. Duża prędkość szczególnie w terenie zabudowanym sprawia, że nie będziemy w stanie zareagować odpowiednio wcześniej, kiedy na pasach lub na drodze pojawi się pieszy.

Kierowcy muszą pamiętać, że każde przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy oraz mandatem karnym lub wnioskiem do sądu.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony