Aktualności

Kompletnie pijana kierująca zatrzymana przez policjantów. Miała w organizmie 4 promile alkoholu

Data publikacji 21.05.2024

Policjanci ze strzeleckiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę kompletnie pijanej kobiety, która siedziała za kierownicą osobowego audi. Alkomat wykazał, że nieodpowiedzialna 32-latka miała w organizmie niemal 4 promile alkoholu. Kobieta nie powinna wsiadać za kierownicę również dlatego, że nie posiadała uprawnień do kierowania, a auto nie miało obowiązkowego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego.

Niestety pomimo nieustannych policyjnych apeli i informacji pojawiających się w mediach dotyczących pijanych kierowców - ciągle nie brakuje tych, którzy wsiadają za kierownicę pomimo faktu, że pili wcześniej alkohol. Praktycznie codziennie, tylko na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego, policjanci zatrzymują kolejne osoby, które pomimo, że znajdują się pod działaniem alkoholu wsiadają za kierownicę. Choć liczba takich osób systematycznie spada, to jest ich ciągle za dużo.

Potwierdzeniem bagatelizowania przepisów przez niektórych kierowców jest sytuacja, która miała miejsce w niedzielę (19 maja). Tego dnia policjanci ze strzeleckiej drogówki zauważyli w miejscowości Bobrówko osobowe audi. Za kierownicą siedziała kobieta, która od razu wzbudziła podejrzenie u policjantów. Kiedy mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej szybko okazało się, że intuicja ich nie zawiodła. Zdziwienie u policjantów było spore, kiedy okazało się, że kobieta ma w organizmie niemal 4 promile alkoholu. Warto wspomnieć, że policyjny alkomat ma skalę do 4 promili. W tej sytuacji nie trzeba przekonywać specjalnie, jakie poważne zagrożenie 32-latka powodowała na drodze. Tym bardziej, że kobieta nie posiadała w ogóle uprawnień do kierowania, a auto nie miało obowiązkowego ubezpieczenia OC i badań technicznych. Grozi jej teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

starszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Powrót na górę strony