Aktualności

Zero tolerancji dla niebezpiecznych prędkości na drodze

Data publikacji 17.05.2024

Dzisiaj (17 maja) policjanci krośnieńskiej drogówki włączyli się do ogólnopolskich działań „PRĘDKOŚĆ”. Usytuowani w różnych miejscach powiatu krośnieńskiego, egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. W trakcie akcji na policyjny radar wpadł kierowca audi, który jechał w terenie zabudowanym o 59 km/h więcej niż powinien. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali go mandatem karnym. Apelujemy do kierowców o ściągniecie nogi z gazu.

W piątek (17 maja) na terenie całego kraju trwają działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Zadania te, realizowane są również przez policjantów krośnieńskiej drogówki, którzy usytuowani w różnych miejscach powiatu krośnieńskiego, kontrolują prędkość nadjeżdżających samochodów.  Mimo obowiązujących oznakowań ograniczających prędkość z jaką można się poruszać przez dany obszar, niektórzy kierujący pojazdami decydują się na łamanie przepisów. Takie osoby muszą  liczyć się z konsekwencjami. Tak było w przypadku kierującego audi, który w Krośnie Odrzańskim na ulicy Gubińskiej jechał o 59 kilometrów na godzinę szybciej niż powinien. Policjanci nałożyli na niego 1500 złotych mandatu karnego i zatrzymali mu prawo jazdy. Działania będą realizowane przez cały dzień.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników drogi apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów, w tym dopuszczalnych limitów prędkości. Pamiętaj, że okres wiosenny to czas, gdzie oślepiające słońce znacznie ogranicza widoczność. Dlatego ściągnij nogę z gazu i dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze, w szczególności gdy przejeżdżasz przez teren zabudowany i zbliżasz się do przejścia dla pieszych. Ważniejsze od przybycia na czas jest to, aby bezpiecznie dojechać do celu.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policjant kontroluje ruch drogowy
  • Widok na policyjny rejestrator prędkości
  • Policjanci w trakcie kontroli drogowej
  • Policjanci w trakcie kontroli drogowej
  • Policjant mierzy prędkość pojazdów
  • Policjant mierzy prędkość pojazdów
  • Policjanci w trakcie kontroli drogowej
  • Widok na urządzenie do pomiaru prędkości

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.88 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony