Aktualności

Pilotaż na wagę zdrowia. Policjanci pomogli przetransportować 3-latka do szpitala, a jego tata podziękował za ogrom empatii

Data publikacji 14.05.2024

Młodszy aspirant Emil Jagła oraz sierżant sztabowy Łukasz Sienkiewicz otrzymali list z podziękowaniami za ich postawę, a przede wszystkim empatię. Kilka dni wcześniej, jego autor podjechał do policjantów, prosząc o pomoc w transporcie syna do szpitala. Sytuacja była niezwykle poważna. 3-latek miał bardzo wysoką gorączkę, tracił przytomność. Mundurowi natychmiast podjęli decyzję o pilotażu. W niespełna 3 minuty dojechali na odział ratunkowy, gdzie chłopiec w porę trafił pod opiekę lekarzy.

Wraz z początkiem maja, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie wpłynęły piękne słowa podziękowania za zaangażowanie jakim kilka dni wcześniej wykazali się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. 28 kwietnia młodszy aspirant Emil Jagła oraz sierżant sztabowy Łukasz Sienkiewicz pełnili służbę na terenie powiatu sulęcińskiego. W pewnym momencie, gdy znajdowali się na drodze W – 137, podjechał do nich wyraźnie rozemocjonowany mężczyzna prosząc o pomoc. Sytuacja była niezwykle poważna. Jego 3-letni syn miał bardzo wysoką gorączkę, tracił przytomność. Mundurowi natychmiast podjęli decyzję o pilotażu do szpitala, nakazali kierowcy aby ruszył za nimi. W niespełna 3 minuty dojechali na odział ratunkowy. Młodszy aspirant Emil Jagła wybiegł z radiowozu, a następnie zwrócił się do dyżurujących medyków o natychmiastową interwencję. Stan chłopca udało się ustabilizować. Mundurowi upewnili się, że chłopiec jest już bezpieczny. Porozmawiali z 3-latkiem, próbując go uspokoić. Życzyli dzielnemu pacjentowi dużo zdrowia, a na koniec zbili przysłowiową „piątkę”. Jak sami przyznali, im również podczas całego zdarzenia towarzyszyły ogromne emocje. Zarówno Emil jak i Łukasz są ojcami, więc doskonale rozumieli, co czuł tata 3-latka. W przesłanym liście, mężczyzna wyraził słowa uznania przede wszystkim dla ogromu empatii obu funkcjonariuszy. Opisana sytuacja jest najlepszym potwierdzeniem, że idea #PomagamyiChronimy to coś znacznie więcej niż tylko słowa. Funkcjonariusze postanowili przekazać dla chłopca prezent – pluszowego policjanta Misia Sulisia. Jak wieść niesie ma on super moce sprawiania uśmiechu.

Cała sulęcińska Policja trzyma mocno kciuki za dzielnego pacjenta, życząc szybkiego powrotu do zdrowia!

 

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Policjanci na tle radiowozu
  • Podziękowania
  • Mężczyźni biegną do szpitala

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.13 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony