Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani na trasie S3

Data publikacji 13.05.2024

Zatrzymaniem czterech kierowców pod wpływem alkoholu zakończyły się poranne działanie na trasie ekspresowej S3. Policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali kierowców jadących w obie strony. Pierwszy nietrzeźwy został zatrzymany już po kilku minutach od rozpoczęcia działań.

W poniedziałkowy (13 maja) poranek kierowcy jadący trasą S3 natrafili na policyjną blokadę. Na wysokości Marwic musieli na kilka chwil przerwać swoją jazdę i dmuchnąć w alkomat. Funkcjonariusze Policji i Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wspólne działania i sprawdzali trzeźwość kierujących. W przeszłości w tym miejscu służby zatrzymywały już wielu nietrzeźwych. Niestety i tym razem nie wszyscy kierowcy wykazali się rozsądkiem i wsiedli do auta pod wpływem alkoholu.

Dla czterech osób podróż zakończyła się w Miejscu Obsługi Podróżnych Marwice. Jeden z kierowców osobówki miał poniżej pól promila. Trzech kolejnych będzie już odpowiadać za przestępstwo, bo w swoim organizmie mieli powyżej pól promila alkoholu. Wśród nich 49-letni kierujący ciężarówką, który zdążył przejechać już kilkadziesiąt kilometrów. Na szczęście jego jazda została zakończona. Policjanci zatrzymali kierującym prawo jazdy.

Badania trzeźwości na trasie S3 to kolejny etap działań policjantów ruchu drogowego, którzy masowo kontrolują kierowców w różnych miejscach. Mundurowi zapowiadają, że kolejne takie działanie już wkrótce. Gdzie i kiedy będą, tego akurat zdradzić nie możemy. By uniknąć kłopotów należy pamiętać, by za kierownicą zawsze być trzeźwym.

 

Komisarz Grzegorz Jaroszewicz
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.

  • Badanie stanu trzeźwości na drodze S3
  • Policjantka na drodze S3
  • Badanie stanu trzeźwości na drodze S3
  • Badanie stanu trzeźwości na drodze S3
  • Badanie stanu trzeźwości na drodze S3
  • Badanie stanu trzeźwości na drodze S3
Powrót na górę strony