Aktualności

Motocykliści wyjechali na drogi, a wraz z nimi policjanci drogówki by dbać o ich bezpieczeństwo

Data publikacji 13.05.2024

Kilkuset motocyklistów oraz strzeleccy policjanci oficjalnie zainaugurowali sezon motocyklowy w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Przejazd jednośladów zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy. Wspólna inicjatywa miłośników jednośladów i policjantów ma na celu promowanie bezpieczeństwa, tak aby jazda motocyklem kojarzyła się wyłącznie z odpowiedzialnością i zamiłowaniem do motorów.

Wiosna, a wraz z nią coraz wyższa temperatura powietrza – to oznaki, że na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jazdy na motocyklach. W różnym wieku, jeżdżący na szybszych i wolniejszych maszynach. Sama jazda na motocyklu sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Wzajemny szacunek na drodze jest również czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

W sobotę (11 maja) na drogach powiatu strzelecko - drezdeneckiego zauważyć można było kolumnę motocyklistów pilotowanych przez strzelecką drogówkę. Grupa miłośników jednośladów przemierzała teren powiatu promując jednocześnie bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wspólna inicjatywa poprzedzona była odprawą, podczas której organizatorzy i mundurowi omówili dokładnie trasę oraz plan przejazdu. Kilkuset motocykli wyjechało w trasę, przejeżdżając między innymi ulicami Drezdenka. Frekwencja bardzo dopisała. Zarówno wśród motocyklistów, jak i osób które wyszły obserwować przejazd kolumny. Jest to doskonałe potwierdzenie, że bezpieczeństwo motocyklistów jest jak najbardziej aktualne. Cieszy również fakt, że w promowanie takiego bezpieczeństwa angażuje się coraz więcej osób.

 

starszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • policjant jedzie motocyklem
  • policjanci na zlocie motocyklowym
  • motocykliści na drodze
  • policyjny motocykl na zlocie motocyklowym
  • policjanci na zlocie motocyklowym
  • jadąca kolumna motocyklistów
Powrót na górę strony