Aktualności

Łzy szczęścia seniorki, której policjanci odzyskali portfel – kobieta trzymała w nim sporo pieniędzy

Data publikacji 11.05.2024

Świebodzińscy kryminalni odzyskali portfel, w którym znajdowała się gotówka w kwocie blisko 4000 złotych. 84-latka nie kryła łez wzruszenia kiedy odzyskała swoje mienie. Łzy radości to największa motywacja dla wszystkich w służbie. Podziękowania należą się również pracownikom restauracji, których współpraca przyczyniła się do szybkiego zamknięcia sprawy.

W jednej ze świebodzińskich restauracji starsza kobieta pozostawiła portfel z dużą sumą pieniędzy -około czterema tysiącami złotych, który został przez nieznaną osobę przywłaszczony. Dla jednych ta kwota nie musi robić wrażenia, ale dla innych jest to duża suma, która może uszczuplić domowy budżet, a sam fakt utracenia takiej kwoty wiąże się z silnymi emocjami.

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego świebodzińskiej komendy oraz wsparciu pracowników restauracji, szybko ustalona została osoba odpowiedzialna za przywłaszczenie portfela. Policjanci odzyskali go wraz z całą utraconą kwotą. Poszkodowana seniorka była bardzo wzruszona, ponieważ utraciła już wiarę w odzyskanie swojej własności. Takie chwile, gdzie pojawiają się łzy radości, są największą nagrodą i bardzo motywują do dalszej, wytężonej służby na rzecz bezpieczeństwa.

Przypominamy, że „przywłaszczenie” w zależności od wartości znalezionej rzeczy może być wykroczeniem lub przestępstwem. W przypadku kiedy wartość przedmiotu jest do 800 złotych, jeśli zabieramy taką rzecz (w tym gotówkę), odpowiemy za czyn z artykułu 119 Kodeksu Wykroczeń, za który grozi nam mandat karny, grzywna, kara aresztu lub ograniczenia wolności. Jeśli wartość jest wyższa niż 800 złotych, to odpowiemy za czyn z artykułu 284 paragraf 3 Kodeksu Karnego. Za przestępstwo przywłaszczenia rzeczy znalezionej grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet kara pozbawienia wolności do roku czasu.

 

aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Powrót na górę strony