Aktualności

Kierował ciężarówką mając ponad 1,5 promila – brak tolerancji dla pijanych kierujących!

Data publikacji 10.05.2024

Tylko w środę (8 maja) policjanci krośnieńskiej komendy zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, którym zatrzymali prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą był 55-latek, który kierując samochodem ciężarowym z naczepą miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy poniosą konsekwencje nieodpowiedzialności na drodze.

W środę (8 maja) rano dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym samochodem ciężarowym z naczepą, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. W trakcie dojazdu we wskazany rejon, patrol prewencji na ulicy Bohaterów Wojska Polskiego w Krośnie Odrzańskim zauważył wspomniany pojazd, za którym niezwłocznie zawrócili i zatrzymali do kontroli drogowej. Od kierującego czuć było woń alkoholu, a badanie potwierdziło jego obecność w organizmie, dając wynik ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Nie był to jedyny kierowca, który odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. W tym samym czasie patrol ruchu drogowego w miejscowości Dychów podczas kontroli statycznej zatrzymał kierującego volkswagenem, w organizmie którego było ponad pół promila alkoholu. Z kolei zatrzymany chwilę później w Kosierzu, przez ten sam patrol krośnieńskiej drogówki, kierowca volkswagena Polo miał blisko promil. Wszystkim kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego zachowania i mieć świadomość, że stanowi duże zagrożenie dla innych.  I nie ma tu znaczenia czy kierujemy rowerem, motocyklem, czy samochodem. Znajdujący się w organizmie alkohol negatywnie wpływa na organizm człowieka sprawiając, że tracimy zdolność koncentracji i prawidłowość reakcji na zdarzenie.

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony