Aktualności

Bezpieczeństwo od najmłodszych lat – przedszkolaki odwiedziły policjantów

Data publikacji 07.05.2024

W Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu gościliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola numer 5. Mili goście poznali pracę policjantów. Mieli okazję zobaczyć urządzenia oraz ciekawe pomieszczenia, z których korzystają funkcjonariusze w codziennej służbie. Podczas spotkania nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie i policyjnej służbie.

W poniedziałek (6 maja) żagańską jednostkę odwiedziły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola numer 5. Podczas wizyty młodszy aspirant Monika Berun z Wydziału Prewencji, przeprowadziła rozmowy z dziećmi dotyczące bezpieczeństwa, zachowania na drodze, oraz w sytuacjach kryzysowych. Przestrzegano również o kontaktach z nieznajomymi. W czasie pobytu przedszkolaki obejrzały ciekawe pomieszczenia, niebieski pokój, strzelnicę oraz pokój okazań. Nasi mili goście zobaczyli sprzęt używany przez policjantów w czasie zabezpieczenia imprez masowych oraz inne urządzenia, które służą policjantom w codziennej służbie. Dużą atrakcją okazały się pędzie daktyloskopijne, których używają technicy kryminalistyki podczas zbierania śladów na miejscu zdarzenia.
Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Nie brakowało pytań i rozmów dotyczących pracy policjantów. Wielu przedszkolaków zadeklarowało, że kiedy dorosną, też będą policjantami, aby łapać złodziei.

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • policjantka rozmawia z przedszkolakami
  • policjantka rozmawia z przedszkolakami
  • policjantka pokazuje chłopcu jak zabezpieczać ślady
  • policjantka rozmawia z przedszkolakami
  • kolorowanki
  • policjantka rozmawia z przedszkolakami
Powrót na górę strony