Aktualności

O 62 km/h za szybko w obszarze zabudowanym – 2 tys. mandatu, 14 pkt karnych i utrata prawa jazdy

Data publikacji 06.05.2024

W sobotę (4 maja) policjanci zarejestrowali nieodpowiedzialnego kierowcę motocyklem ,który znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Mimo obowiązującego ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę oraz przejścia dla pieszych mężczyzna rozpędził swój motocykl do 102 kilometrów na godzinę, co stanowiło przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 62 kilometry na godzinę. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych a na jego konto zostało przypisanych 14 punktów karnych. Ponadto, jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres trzech miesięcy.

Policjanci  z wydziału ruchu drogowego zauważyli dynamicznie przemieszczającego się kierującego motocyklem w rejonie przejścia dla pieszych. Mundurowi dokonali pomiaru prędkości kierującego, a ma wyświetlaczu urządzenia kontrolno-pomiarowego pokazała się wartość ponad dwukrotnie wyższa niż dozwolona w tym miejscu. Nieodpowiedzialny motocyklista mimo obszaru zabudowanego pędził 102 kilometry na godzinę mimo , iż na terenie całej miejscowości obowiązywało ograniczenie prędkości do 40km/h. Motocyklista za swoją jazdę na najbliższe trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został także ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a do jego konta kierowcy dopisanych zostało 14 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo na drogach to kluczowa sprawa, której znaczenie nie może być bagatelizowane. Odpowiedzialność za własne i cudze życie powinna być priorytetem każdego kierującego.

 

Młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony