Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczeństwo w majowy weekend

Data publikacji 02.05.2024

Weekend majowy w pełni. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci krośnieńskiej drogówki, którzy kontrolują przestrzeganie przepisów przez kierujących, a gdy jest taka konieczność wyciągają konsekwencje wobec tych osób, które swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie i innych. Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam. Noga z gazu.

Co roku w długi majowy weekend do dyspozycji kierowców zawsze byli policjanci ruchu drogowego, którzy dbali o to, aby na drogach nie dochodziło do zdarzeń drogowych. Tak jest i w tym roku. Funkcjonariuszy możemy spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Mundurowi zwracają uwagę na zachowanie kierowców na drodze, a gdy jest taka konieczność wyciągają konsekwencje wobec tych osób, które swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie i innych. 

Słoneczna aura sprawiła, że wiele osób przesiadło się na motocykl. Dlatego i ta grupa osób jest pod nadzorem mundurowych. Przypominamy wszystkim kierowcom jednośladów żeby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, ukształtowania terenu i natężenia ruchu oraz zachować czujność i przewidywać sytuacje, które mogą zaistnieć na drodze. To pozwoli zapobiec ewentualnym niebezpieczeństwom. Apelujemy do wszystkich o wzajemny szacunek, zachowanie ostrożności na drodze i jazdę zgodą z przepisami. Dbaj o swoje bezpieczeństwo. Noga z gazu.

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policjant ruchu drogowego
  • Policjant ruchu drogowego mierzy prędkość
  • Policjant ruchu drogowego kontroluje kierującego
Powrót na górę strony