Aktualności

„Dzięki takim stróżom prawa człowiek czuje się bezpiecznie…” – podziękowania dla policjantów

Data publikacji 30.04.2024

Do pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu, nadkomisarza Bartosza Dzięgielowskiego wpłynęło podziękowanie za zainteresowanie, profesjonalne i pełne empatii podejście policjantów do kierującego pojazdem. Mężczyzna jechał na światłach awaryjnych i policjanci obawiali się o jego zdrowie. Okazało się, że wszystko jest w porządku.

Żagańscy policjanci widząc pojazd jadący z włączonymi światłami awaryjnymi, zaniepokoili się o kierującego i postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, aby sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Jak się okazało, mężczyzna zapomniał o wyłączeniu świateł po dostarczeniu towaru w jednym ze sklepów przemysłowych w Żaganiu. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu: posterunkowy Wiktoria Kłosińska oraz posterunkowy Paweł Piwowar przeprowadzili kontrolę drogową upewniając się, że mężczyźnie nic nie zagraża i pożyczyli mu szerokiej drogi. Wdzięczny mieszkaniec Świebodzina za zainteresowanie policjantów, życzliwość i profesjonalizm przesłał podziękowanie do Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu.
„Postawa funkcjonariuszy jest godna podziwu, ich reakcja była natychmiastowa. Uprzejmość, życzliwość oraz szybkość działania powoduje, że człowiek może czuć się bezpiecznie na drodze… Dzięki takim stróżom prawa człowiek czuje się bezpiecznie na polskich drogach”.

Dziękujemy za miłe słowa uznania naszych działań.  

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony