Aktualności

Autokar sprawdzony – Dzieci mogą bezpiecznie ruszać na wycieczkę

Data publikacji 27.04.2024

Okres wiosenny to czas wyjazdów dzieci i młodzieży na wycieczki szkolne. Organizatorzy, dbając o bezpieczeństwo uczestników, coraz częściej zwracają się z prośbą o skontrolowanie autokarów. Wszystkie realizowane działania prewencyjno - kontrolne przeprowadzane są z myślą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. Przeprowadzona w piątek (26 kwietnia) kontrola przebiegła pomyślnie i uczniowie mogli wyruszyć na wycieczkę do Drezna.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy dostają wiele zgłoszeń z prośbą o kontrolę przed wyjazdem. Liczba ta nasila się w okresie wiosennym, gdzie wiele szkół decyduje się na wycieczki szkolne. Bez względu na to czy jest to wyjazd jedno czy kilkudniowy, sprawdzenie autokaru i jego kierowcy daje organizatorom gwarancję, że młodzież wyrusza w podróż sprawnym pojazdem i z odpowiedzialnym kierowcą.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli sprawdzają między innymi dokumenty kierowcy i jego stan trzeźwości, stan techniczny pojazdu, wyposażenie oraz czy za przednią i tylną szybą znajdują się tablice barwy żółtej z symbolem dzieci barwy czarnej, wymagane podczas przewozu zorganizowanej grupy dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat. Przeprowadzona w piątek (26 kwietnia) kontrola przebiegła pomyślnie i uczniowie mogli wyruszyć na wycieczkę do Drezna.

Jeśli nie jest to sytuacja nagła, prosimy o telefon na kilka dni przed wyjazdem. Podając godzinę kontroli prosimy również o uwzględnienie czasu jaki policjanci potrzebują na jej przeprowadzenie i sporządzenie stosownej dokumentacji.
Zgłoszenia przyjmowane są:
- pod numerem telefonu 47 794 52 47, 47 794 52 45 lub 47 794 52 11,
- dla miasta i gminy Gubin pod numerem telefonu 47 794 54 11.

Polecamy również stronę Bezpieczny Autobus . Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu lub autokaru, żeby otrzymać raport z informacją czy pojazd którym będą jechać Państwa dzieci, ma ważne badania techniczne, aktualne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie.
 

komisarz Justyna Kulka
Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policjant w trakcie kontroli autokaru
  • Policjant w trakcie kontroli autokaru
  • Policjant w trakcie kontroli kierowcy
  • Policjant w trakcie kontroli autokaru
  • Policjant w trakcie kontroli autokaru
  • Policjant w trakcie kontroli autokaru
  • Policjant w trakcie kontroli autokaru
  • Policjant w trakcie kontroli autokaru

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.29 MB)

Powrót na górę strony