Aktualności

Meldujemy wykonanie zadania! Lubuscy policjanci „pompowali” dla Krzysztofa

Data publikacji 26.04.2024

Lubuscy policjanci dziękują Pomorskiej Policji za nominację do bardzo szczytnego zadania i meldują jego wykonanie. Mundurowi na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektorem Tomaszem Zgirskim robili pompki, aby zrealizować chellenge i wesprzeć młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja, który został ciężko ranny w wyniku potrącenia przez samochód. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej akcji, której celem jest pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji Krzysztofa!

Na początku 2024 roku młodszy aspirant Krzysztof Sobieraj z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach został poważnie ranny w wyniku potrącenia przez samochód. Wszystko wydarzyło się w nocy 6 stycznia, kiedy patrol ruchu drogowego kontrolował prędkość na jednej z głównych ulic miasta. Wtedy policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód, który jechał z nadmierną prędkością. Mimo sygnałów do zatrzymania pojazdu wydawanych przez funkcjonariuszy, kierowca nie zwolnił i potrącił młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja. Policjant doznał poważnych obrażeń klatki piersiowej i głowy. Nieprzytomny został przewieziony do szpitala, a zespół medyczny walczył o jego życie. Na szczęście operacja się udała, ale Krzysztof wymaga długiej rehabilitacji. Sprawca podejrzany o umyślne potrącenie policjanta i czynną napaść na funkcjonariuszy został zatrzymany. Odpowie za próbę zabójstwa policjanta.

Po tym tragicznym wypadku policjanci w całej Polsce wspierają swojego kolegę i włączają się w wiele organizowanych dla niego akcji. Zebrane w ich wyniku pieniądze są przekazywane dla Krzysztofa, aby mógł on jak najszybciej wrócić do zdrowia i swoich bliskich. Jedną z akcji poświęconych wsparciu naszego kolegi jest chellenge polegający na wykonaniu pompek. W ten sposób policjanci pokazują, że łączą się z Krzysztofem i wspierają zbiórkę pieniędzy na jego leczenie.

Pomorscy stróże prawa nominowali do tego wyjątkowego zadania lubuskich policjantów, którzy nie mogli przejść obok niego obojętnie. W czwartkowe południe (25 kwietnia) mundurowi z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektorem Tomaszem Zgirskim na czele zebrali się, by stawić czoła rzuconemu wyzwaniu. Wykonali więc pompki i wsparli zbiórkę pieniędzy, dzięki którym Krzysztof szybciej wróci do zdrowia.

Inspektor Tomasz Zgirski do wsparcia akcji i wzięcia udziału w chellenge’u nominował Komendy Wojewódzkie Policji w Szczecinie oraz Lublinie.

Lubuscy policjanci zachęcają wszystkie osoby do wsparcia zbiórki na leczenie młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja i dokonanie wpłaty na specjalne konto. Wspólnie pomóżmy naszemu koledze wrócić do zdrowia!

Krzychu, lubuscy policjanci trzymają za Ciebie kciuki!

 

Opracowali:

młodszy aspirant Mateusz Sławek

sierżant Oskar Stroński

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

 

 • policjanci stoją na patio
 • policjanci robią pompki na patio
 • policjanci robią pompki na patio
 • policjanci biją brawo
 • policjanci robią pompki na patio
 • policjanci "przybijają piątkę"
 • policjanci i medyk stoją na patio
 • policjanci "przybijają piątkę"
 • policjanci robią pompki na patio
 • policjanci stoją na patio
 • policjanci robią pompki na patio
 • policjanci "przybijają piątkę"
Powrót na górę strony