Aktualności

Płacił w sklepach cudzą kartą – został zatrzymany przez kryminalnych

Data publikacji 24.04.2024

12 zarzutów usłyszał 41-letni mężczyzna, który postanowił wykorzystać zagubioną przez młodą mieszkankę Sławy kartę płatniczą. Zanim pokrzywdzona zorientowała się, że utraciła kartę, mężczyzna zdążył odwiedzić kilka sklepów dokonując drobnych zakupów. Pomocny w ustaleniu sprawcy okazał się sławski monitoring. Dzięki nagraniom sławscy kryminalni ustalili wizerunek i dane personalne mężczyzny. Podejrzany został zatrzymany we wtorek (23 kwietnia) i usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

W miniony poniedziałek (22 kwietnia) do Komisariatu Policji w Sławie zgłosiła się 21-letnia mieszkanka Sławy, która zawiadomiła o tym, że zgubiła kartę płatniczą. Z ustaleń wynikało, że ostatni raz robiła zakupy dwa dni wcześniej, a na jej rachunku bankowym zarejestrowane zostały kolejne płatności kartą. Kiedy kobieta zorientowała się, że zgubiła kartę, szybko ją zablokowała. Okazało się, że osoba, która dysponowała kartą, nie wiedząc, że właścicielka zorientowała się, że ją utraciła, nadal chciała z niej korzystać.

Zaangażowani w sprawę sławscy kryminalni po przeanalizowaniu wszystkich zebranych informacji byli już pewni, że sprawca nadal przebywał na terenie Sławy. Pomocny w ustaleniu wizerunku, a następnie danych personalnych sprawcy okazał się sławski monitoring. Śledząc jego podróż, mundurowi ustalili jego miejsce pracy, gdzie niczego niespodziewający się 41-latek został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 41-latek usłyszał w sumie 12 zarzutów, do których się przyznał.

nadkomisarz Maja Piwowarska
Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony