Aktualności

Podejrzany o liczne kradzieże zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 24.04.2024

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o dokonanie licznych kradzieży sklepowych oraz dokonanie kradzieży rozbójniczej. Łączna wartość skradzionych produktów to prawie 8000 złotych. Zatrzymany 30-latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Za dokonanie kradzieży rozbójniczej na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W piątek (19 kwietnia) policjanci zatrzymali mężczyznę, który w jednym z marketów w Żaganiu dokonał kradzieży rozbójniczej. Sprawca ukradł artykuły chemiczne o wartości 300 złotych. Całe zdarzenie zauważyła ekspedientka, która chciała odzyskać skradziony towar. Mężczyzna, aby utrzymać się w posiadaniu rzeczy, przewrócił kobietę, doprowadzając ją do stanu bezbronności. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Mężczyzna jest znany z licznych kradzieży, za które był już w przeszłości karany. Policjanci ustalili, że w ostatnim czasie dokonał 25 kradzieży w sklepach i marketach na terenie Żagania. Wartość strat to blisko 8000 złotych.


Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żaganiu i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje w jego sprawie.

 

sierżant sztabowy  Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony