Aktualności

Przekazali lek, którego nie można kupić – policjanci podzielili się krwią, żeby ratować życie Weroniki

Data publikacji 23.04.2024

Czasem wystarczy niewiele, by uratować życie drugiej osobie. W żyłach każdego człowieka płynie drogocenny lek, który możemy podarować potrzebującym, jednocześnie dając im nadzieję. Nowosolscy stróże prawa kolejny raz oddawali krew podczas zorganizowanej zbiórki, w którą również włączyli się mieszkańcy powiatu nowosolskiego. Wśród policjantów wielu jest takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym. Tym razem krew popłynie do Weroniki Ziober, która 12 lat walczy z rakiem. Pomóżmy jej tę walkę wygrać!

Policjanci z Nowej Soli kolejny raz przyłączyli się do szczytnej akcji, mającej na celu ratowanie ludzkiego życia. W poniedziałek, (22 kwietnia) dzięki zaangażowaniu Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi oraz Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli przed nowosolską jednostką Policji stanął mobilny punkt poboru krwi. Każda osoba, która chciała oddać krew, musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących. Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi obecnie liczy już kilkudziesięciu członków. Liczba policjantów deklarująca chęć niesienia pomocy stale rośnie. Celem dzisiejszej zbiórki była pomoc dla Weroniki Ziober, która potrzebuje krwi, by wygrać walkę z nowotworem. Do szczytnej akcji oprócz mieszkańców powiatu nowosolskiego, przyłączyli się również policjanci z nowosolskiej jednostki, na czele z Panem Komendantem - komisarzem Łukaszem Szymańskim, który również podzielił się swoją krwią.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku. Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach, a Weronice życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 

aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjant w trakcie oddawania krwi
  • Policjanci w trakcie oddawania krwi
  • legitymacja honorowego dawcy krwi
  • Policjanci w trakcie oddawania krwi
  • Broszura informacyjna

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.41 MB)

Powrót na górę strony