Aktualności

Zbyt szybko przez miejscowość – kierujący BMW stracił prawo jazdy

Data publikacji 22.04.2024

Policjanci żarskiego ruchu drogowego przerwali jazdę 34-letniego kierującego osobowym BMW, który w miejscowości Olbrachtowo jechał 106 km/h na „pięćdziesiątce”. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych oraz nałożono na niego 13 punktów karnych.

Każde przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym grozi zatrzymaniem prawa jazdy oraz wysokim mandatem karnym lub wnioskiem do sądu. Jazda z nadmierną prędkością jest główną przyczyną wypadków, dlatego tak ważne dla bezpieczeństwa pieszych oraz innych kierowców jest przestrzeganie ograniczeń i stosowanie się do oznakowania, w szczególności w terenie zabudowanym.

Do tego przepisu nie dostosował się kierowca zatrzymany do kontroli w niedzielę (21 kwietnia) na drodze K-27 w Olbrachtowie. 34-letni mężczyzna kierował BMW i przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 56 kilometrów na godzinę. Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych i otrzymał na swoje konto 13 punktów karnych. Oprócz tego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony