Aktualności

134 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym, nieodpowiedzialny 56-letni kierujący stracił prawo jazdy

Data publikacji 19.04.2024

Przekroczył prędkość o 64 kilometry. Szybką i nieodpowiedzialną jazdę 56-letniego kierującego samochodem osobowym marki Dacia przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierujący utracił prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara, mężczyzna otrzymał również mandat karny w kwocie 2000 złotych oraz 14 punktów karnych.

W środę (17 kwietnia) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Dacia, który poruszał się z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W Żaganiu w obszarze gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę kierujący 56-letni mężczyzna na liczniku miał 134, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 64 kilometry na godzinę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał również mandat w kwocie 2000 zł i 14 punktów karnych.


W tym samym dniu w Iłowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego kierującego samochodem osobowym marki Renault, który w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 kilometrów na godzinę jechał z prędkością 104 kilometrów, przekraczając ją o 54 kilometry. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i otrzymał mandat w kwocie 1500 złotych i 13 punktów karnych.


Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto za mocno trzyma nogę na gazie, musi liczyć się z konsekwencjami.

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.23 MB)

Powrót na górę strony