Aktualności

Kryminalni z żarskiej komendy skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Data publikacji 19.04.2024

Policjanci z żarskiej komendy w wyniku podjętych działań doprowadzili do zatrzymania 27-latka, który posiadał narkotyki i handlował nimi. Mężczyzna usłyszał zarzuty, może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Jednym z zadań policjantów jest ujawnianie i zabezpieczanie narkotyków, dzięki czemu nie trafią one do dalszego obiegu. W piątek (12 kwietnia) żarscy kryminalni w wyniku poczynionych ustaleń udali się do miejsca zamieszkania 27-latka, gdzie przeprowadzili przeszukanie. W trakcie czynności znaleźli i zabezpieczyli narkotyki ukryte w słoikach i woreczkach strunowych. To blisko 670 gramów marihuany oraz tabletki MDMA, co wskazały przeprowadzone wstępnie testy. Narkotyki zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Mieszkaniec Żar został zatrzymany. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu nimi. Mężczyźnie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeprowadzone w ostatnim czasie skuteczne realizacje pozwoliły wyeliminować z obrotu znaczną ilość narkotyków, które nie trafią już do obiegu. Szczegóły poniżej:

Ponad 1,2 kilograma marihuany zabezpieczone przez policjantów z Komisariatu Policji w Lubsku. 38 -latek aresztowany na trzy miesiące.

Blisko 1270 porcji narkotyków nie trafi do obiegu. 25-latek trafił do aresztu na 3 miesiące

Kolejne skuteczne uderzenie w narkotykowy biznes. Blisko kilogram marihuany zabezpieczone przez policjantów z Komisariatu Policji w Lubsku. 43 -latek trafił do aresztowany na trzy miesiące.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony