Aktualności

Policjanci zatrzymali chuliganów, którzy skakali po samochodzie

Data publikacji 16.04.2024

Doświadczenie w służbie i doskonałe rozpoznanie terenu to atuty policjantów służby patrolowej, które pomogły w szybkim zatrzymaniu dwóch sprawców chuligańskiego wybryku. W minioną niedzielę (14 kwietnia) w nocy dwaj młodzi mężczyźni uszkodzili zaparkowany w centrum Zielonej Góry samochód. Straty przez nich spowodowane mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty.

W minioną niedzielę (14 kwietnia) w nocy dyżurny komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie od pracownika jednej z firm w centrum miasta, że dwaj nieznani sprawcy przechodząc obok budynku firmy, wskoczyli na jego samochód i mocno go zniszczyli, wgniatając maskę i dach. Jak wynikało z zawiadomienia, na budynku znajduje się monitoring, który zarejestrował zdarzenie. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci służby patrolowej, obejrzeli nagranie z kamer i gdy ustalili rysopis sprawców, ruszyli do miasta aby ich zatrzymać.


Zdarzenie miało miejsce przed północą, a tuż po godzinie pierwszej policjanci zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi, gdy robili zakupy na stacji benzynowej w centrum miasta. Obaj zostali zatrzymani i już po krótkiej rozmowie przyznali się do zniszczenia samochodu. To dwaj bracia, mieszkańcy Zielonej Góry w wieku 17 i 20 lat. 17-latek był nietrzeźwy, miał niemal półtora promila. Młodzi mężczyźni nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego wskoczyli na samochód. Był to prawdopodobnie głupi pomysł, który nie dość, że będzie miał swoje konsekwencje finansowe, ale także karne.


Mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat. W związku z tym, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wybryk chuligański, za takie przestępstwo grozi kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Z pewnością podejrzani zostaną zobowiązani do naprawienia szkody wyrządzonej swoim działaniem.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymany mężczyzna
  • Policjantka wraz z zatrzymanym
Powrót na górę strony