Aktualności

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 11.04.2024

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motorowerzystę, okazało się, że mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wydmuchał trzy promile. Funkcjonariusze prowadzą akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu” i podkreślają, że kierowanie pod wpływem alkoholu to ogromne zagrożenie na drodze.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego dokonują licznych kontroli trzeźwości kierowców. Wyrywkowe kontrole, zorganizowane akcje, czy sprawdzanie stanu trzeźwości osób, których styl jazdy może wskazywać, że znajdują się pod wpływem alkoholu prowadzone są, aby wyeliminować z ruchu drogowego zagrożenie jakim są nietrzeźwi kierujący. Wsiadając za kierownicę stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla przewożonych pasażerów lub innych kierujących.

Zupełnym brakiem wyobraźni wykazał się kierujący motorowerem, który w środę (10 kwietnia) wsiadł za kierownicę i przemieszczał się drogą publiczną. Policjanci żarskiego ruchu drogowego zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało po sprawdzeniu stanu trzeźwości, 52-letni mieszkaniec powiatu żarskiego miał blisko 3 promile i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za złamanie sądowego zakazu nawet do 5. Przestrzegamy wszystkich kierujących, że wsiadając za kierownicę po alkoholu możemy zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale innym uczestnikom ruchu drogowego. Pamiętajmy także, że w każdej jednostce Policji znajdują się urządzenia do sprawdzania stanu trzeźwości. Możemy z nich korzystać anonimowo i samodzielnie.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony