Aktualności

Włamał się do myjni samochodowych – 19-latek zatrzymany i tymczasowo aresztowany

Data publikacji 04.04.2024

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał włamań do szaf urządzeń sterujących na bezobsługowych myjniach samochodowych oraz zniszczenia urządzeń małej infrastruktury miejskiej. Łączna wartość zniszczonych przedmiotów oraz skradzionych pieniędzy to 8600 złotych. Zatrzymany 19-latek po przedstawieniu zarzutów, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Iłowej dzięki pracy operacyjnej ustalili, a następnie w niedzielę (1 kwietnia) zatrzymali sprawcę włamań do szaf sterujących na bezobsługowych myjniach samochodowych. Do pierwszego zdarzenia doszło 28 marca, podczas którego po wyłamaniu do szaf sterujących zostały skradzione dwie kasety z zawartością pieniędzy. Dwa dni później na innej myjni bezobsługowej w Iłowej ten sam mężczyzna usiłował włamać się do trzech szaf sterujących, nie dokonał kradzieży kaset z pieniędzmi jednak uszkodzeniu uległy szafy urządzeń sterujących. Na podstawie zgromadzonych dowodów zabezpieczonych nagrań z monitoringów, policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna dokonał również zniszczenia urządzeń małej infrastruktury miejskiej w postaci kosza na śmieci, tablicy ogłoszeń oraz innych urządzeń znajdujących się na osiedlu w Iłowej. Łącznie straty, jakie powstały w wyniku działań mężczyzny to 8600 złotych.


Zatrzymany to 19-latni mieszkaniec Iłowej usłyszał trzy zarzuty. Za przestępstwo z artykułu 279 Kodeksu Karnego grozi kara pozbawienia wolności od jednego roku do lat 10. W czwartek (4 kwietnia) Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żaganiu i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

sierżant sztabowy  Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Policjant wraz z zatrzymanym
  • Policjant wraz z zatrzymanym
  • Policjanci wraz z zatrzymanym
  • Policjant wraz z zatrzymanym
Powrót na górę strony