Aktualności

Policjanci zapobiegli przemytowi 3 kilogramów narkotyków z Kanady

Data publikacji 03.04.2024

Wspólne działania żagańskich i stołecznych policjantów udaremniły przemyt narkotyków z Kanady. Policjanci przejęli paczkę wysłaną z Ameryki Północnej adresowaną do mieszkańca Żagania. W przesyłce znajdowało się ponad 3 kilogramy suszu konopnego. Funkcjonariusze kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podczas odbioru paczki przywiezionej przez kuriera. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 300 tysięcy złotych. Zatrzymani 26 i 28-latkowie zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żganiu wykonując czynności w jednej ze spraw nawiązali współpracę z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie. Policjanci ustalili, że na Lotnisko Okęcie w Warszawie przyleciała paczka z Kanady, która ma trafić do adresata w Żaganiu. Ustalono, że w przesyłce mogą znajdować się substancje zabronione. W środę (27 marca) paczka przyjechała do Żagania i została doręczona. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim dokonali jej przejęcia bezpośrednio po doręczeniu i zatrzymali, dwóch mężczyzn, którzy ją odebrali. Zatrzymani to 26 i 28-letni mężczyźni mieszkańcy Żagania. Wykonano z nimi czynności procesowe. Oboje usłyszeli zarzut dokonania przemytu znacznej ilości narkotyków z Kanady do Polski. Wartość zabezpieczonego suszu na czarnym rynku to ponad 300 tysięcy złotych.

Przestępstwo przemytu narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Prokuratura Rejonowa w Żaganiu skierowała do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. W piątek (27 marca) Sąd Rejonowy w Żaganiu przychylił się do wniosków prokuratury i obu przypadkach zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.  W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod ścisłym nadzorem i we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Żaganiu.

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.35 MB)

Powrót na górę strony