Aktualności

Pędził 105 km/h w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli – w tle ucieczka, aktywny zakaz i narkotyki

Data publikacji 02.04.2024

Wschowscy policjanci zatrzymali po pościgu młodego mężczyznę, którzy w sobotę (30 marca) jadąc osobowym BMW drogą wojewódzką 324 w terenie zabudowanym rozwinął prędkość 105 km/h na obowiązującej „50-tce”. Patrol ruchu drogowego postanowił zatrzymać auto do kontroli. Kierowca BMW z impetem ominął policjantów i chciał uciec ulicami Szlichtyngowej. Swoją podróż zakończył w momencie wjazdu w ślepą uliczkę. Mężczyzna uciekł. Podjęte policyjne działania pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny w innym samochodzie do którego wsiadł, jadąc już w kierunku Głogowa. 21- letni Kierowca BMW miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w jego organizmie wstępne badanie testerem wykazało obecność narkotyków.

W minioną sobotę (30 marca) patrol ruchu drogowego monitorujący stan bezpieczeństwa w gminie Szlichtyngowa kontrolował prędkości nadjeżdżających pojazdów. Urządzenie pomiarowe zarejestrowało pojazd BMW, który poruszał się z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym. W momencie kiedy policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, kierowca ominął mundurowych i dodał gazu próbując uciec. Policjanci podjęli pościg. Kierowca osobowego BMW nie reagował ani na sygnały świetlne, ani dźwiękowe. Pościg zakończył się w momencie kiedy kierowca wjechał w ślepą uliczkę. Z auta wybiegł młody mężczyzna. Policjanci wezwali wsparcie. Po kliku minutach uwagę wschowskich mundurowych przykuły dwa inne pojazdy z sąsiedniego powiatu, które jeździły jeden za drugim ulicami Szlichtyngowej. Auta kilkukrotnie przejeżdżały z niewielką prędkością. W samochodach podróżowali tylko kierowcy.  Pojawiło się przypuszczenie, że kierowcy przyjechali po mężczyznę z porzuconego BMW.  Przypuszczenia okazały się słuszne. Jak się okazało obserwowane wcześniej dwa pojazdy wyjechały w kierunku Głogowa już z pasażerem. Wschowscy mundurowi zatrzymali auta do kontroli w okolicach Wilkowa. W jednym z nich siedział mężczyzna, którzy porzucił w Szlichtyngowej BMW. Trafił on do policyjnego aresztu. W wyniku podjętych policyjnych czynności ustalono personalia mężczyzny, który siedział za kierownicą porzuconego BMW. Jego wizerunek również został utrwalony na urządzeniu pomiarowym w momencie przekroczenia prędkości.

Jak się okazało za kierownicą BWM siedział 21 - letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, który miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a wykonany test narkotykowy wykazał obecność środków odurzających w organizmie młodego kierowcy. Ten usłyszal zarzuty związane z niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli oraz kierowania na czynnym- trzyletnim zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonym przez Sąd.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • Wizerunek pojazdu na mierniku prędkości
Powrót na górę strony