Aktualności

Pływackie sukcesy i zdobyte medale lubuskiego policjanta

Data publikacji 30.03.2024

Posterunkowy Jakub Skrobała z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim zdobył srebrny oraz brązowy medal podczas IV Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Służb Mundurowych imienia komisarza Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji, które odbyły się 22 marca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy Dzielnicy Wola. Gratulujemy i serdecznie życzymy kolejnych sukcesów!

Zawody pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji przeprowadzone na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji miasta stołecznego Warszawy Dzielnicy Wola przyciągnęły rzeszę mundurowych pływaków z Policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Służby Ochrony Państwa, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Państwowej Straży Pożarnej i Wojska Polskiego.

Zawodom patronowała postać legendarnego nurka kom.isarza Wacława Lejko, który 22 września 2017 roku zginął tragicznie we włoskim jeziorze Garda bijąc własny rekord świata głębokości nurkowania służb mundurowych. Pierwsze zawody ku Jego czci zorganizowano już w dwa miesiące po Jego śmierci. Odbywały się co roku do wybuchu pandemii Covid-19. W tym roku udało się je po pięciu latach wznowić!

Posterunkowy Jakub Skrobała od niedawna pełni służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a dokładnie w I Plutonie w Zielonej Górze. Jego największą pasją jest pływanie, które uprawia od najmłodszych lat. Swoją karierę zaczynał jako dziecko, a w wieku 14 lat uczestniczył w wielu zawodach lokalnych i kilkukrotnie zostawał mistrzem w pływaniu sprintem województwa lubuskiego. Jako 15-latek zakwalifikował się do finałów Mistrzostw Polski i znalazł się tuż za podium. To dało mu motywację do dalszej pracy i treningu. Dążenie do upragnionych celów sprawiło, że Jakub na zawodach w Saint – Dizier (Francja) zdobył dwa kolejne medale – srebrny oraz brązowy. Kolejnym krokiem w karierze sportowej zielonogórskiego policjanta było dołączenie do drużyny Polonia Warszawa, gdzie jako 17-latek został finalistą Mistrzostw Polski.

Podczas IV Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Służb Mundurowych imienia komisarza Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji, które odbyły się 22 marca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji miasta stołecznego Warszawy Dzielnicy Wola, posterunkowy Jakub Skrobała zajął 2 miejsce w pływaniu stylem dowolnym oraz 3 miejsce stylem motylkowym. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

 

sierżant Oskar Stroński

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Medale wraz z dyplomami
  • Policjant w trakcie oddawania krwi
  • Policjant wraz z uczestnikami zawodów
Powrót na górę strony