Aktualności

Mężczyzna potrzebował pomocy – błyskawiczna reakcja policjantów uratowała życie

Data publikacji 29.03.2024

W ostatnich dniach Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, którego życie może być zagrożone. Dzięki błyskawicznej interwencji policjantów, mężczyzna w kryzysie emocjonalnym otrzymał nie tylko wsparcie, ale i skuteczną pomoc w zakresie pierwszej pomocy, co bez wątpienia przyczyniło się do uratowania jego życia.

Do dramatycznej interwencji doszło w godzinach porannych, gdy kobieta powiadomiła służby o sytuacji, w której jej syn wykazywał niepokojące objawy kryzysu emocjonalnego. Na miejsce niezwłocznie przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu mł. asp. Matek Rzepski oraz sierż. Łukasz Nisiewicz. Funkcjonariusze nie tylko udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy medycznej, ale także zastosowali sprawdzone techniki komunikacji w sytuacji kryzysowej. Kluczowym momentem interwencji było zastosowanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz psychologicznej przez policjantów. Dzięki profesjonalnemu podejściu i szkoleniu w zakresie interwencji kryzysowych, funkcjonariusze udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy oraz zapewnili mu wsparcie emocjonalne. Policjanci po opanowaniu sytuacji wezwali pomoc medyczną. Na miejscu pojawiła się karetka z zespołem ratownictwa medycznego. Po udzieleniu mężczyźnie niezbędnej pomocy, medycy zadecydowali o odwiezieniu go do szpitala i oddania pod opieką lekarzy.

Zdarzenie to podkreśla wagę odpowiedniego przygotowania i szkolenia służb mundurowych w zakresie interwencji w sytuacjach kryzysowych. Policjanci nie tylko chronią społeczeństwo przed zagrożeniami, ale także są w stanie udzielać wsparcia w trudnych chwilach, oferując szybką i skuteczną pomoc.

Informacja dla osób potrzebujących pomocy

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu całodobowo.
116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony