Aktualności

Dojedźmy bezpiecznie na święta! Lubuscy policjanci gotowi do działań „Wielkanoc”

Data publikacji 28.03.2024

Lubuscy policjanci są gotowi do działań związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Jak co roku w czasie ich trwania na drogach pojawi się więcej patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą służyć pomocą wszystkim podróżnym, ale także eliminować piratów drogowych. Dla pijanych kierujących i tych, którzy zbyt mocno naciskają na pedał gazu nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Tegoroczne działania policjantów związane ze Świętami Wielkiej Nocy ruszają 29 marca. Od piątku bowiem spodziewany jest większy ruch pojazdów nie tylko w miastach, ale także na drogach dojazdowych. Wielu Lubuszan będzie podróżować do innych części kraju. Położenie województwa i przecinające je trasy A2 i S3 sprawia, że policjantom pracy na drogach nie zabraknie. Ale pod nadzorem funkcjonariuszy w białych czapkach będą także pozostałe drogi. Codzienna służba pokazuje, że kierowców trzeba również dyscyplinować na tych rzadziej uczęszczanych trasach.

Warto przypomnieć o zasadach bezpiecznej podróży, które choć oczywiste i powtarzane, nie zawsze są stosowane. Tylko kierowca trzeźwy i poruszający się sprawnym pojazdem powinien być uczestnikiem ruchu. Funkcjonariusze będą zwracać na to szczególną uwagę. W świąteczne dni policjant z urządzeniem do sprawdzania trzeźwości i prędkości nikogo nie powinien dziwić. Dla pijanych kierujących i tych, którzy zbyt mocno naciskają na pedał gazu nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Funkcjonariusze przypominają, że w lubuskich jednostkach Policji są dostępne urządzenia Alcoblow, dzięki którym anonimowo i bezpłatnie można sprawdzić trzeźwość. Dzięki temu zyskamy pewność co do tego, czy możemy kierować autem.

Ważnym aspektem bezpiecznej podróży jest stan techniczny pojazdów. Wszelkie zauważone usterki powinny być zlikwidowane jeszcze przed wyjazdem. Policjanci podczas świątecznych kontroli będą sprawdzać, czy dalsza podróż nie będzie zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego. Kierowcy powinni pamiętać o aktualnych badaniach technicznych oraz obowiązkowym ubezpieczeniu oc. Funkcjonariusze sprawdzą sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza tych najmłodszych.

Przestrzeganie tych kilku podstawowych zasad podczas podróży autem wpłynie na wysoki poziom bezpieczeństwa na lubuskich ciągach komunikacyjnych. Kierowcy powinni zachować wysoką koncentrację podczas jazdy, by na drogach nie doszło do niebezpiecznych sytuacji.

 

Opracował: młodszy aspirant Mateusz Sławek

Film: sierżant Oskar Stroński

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 • policjant kontroluje trzeźwość kierowcy
 • policjant zatrzymuje pojazd do kontroli
 • policjant kontroluje ogumienie pojazdu
 • policjanci obserwują ruch przy drodze
 • policjant kontroluje oświetlenie pojazdu
 • sygnały świetlne radiowozu
 • policjant kontroluje gaśnicę
 • policjant kontroluje prędkość pojazdu
 • policjant kontroluje trzeźwość kierowcy
 • policjant kontroluje prędkość pojazdu
 • policjant kontroluje oświetlenie pojazdu
 • policjant kontroluje licznik pojazdu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.96 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony