Aktualności

Policjanci drogówki i LUPO rozdali apteczki kierującym

Data publikacji 28.03.2024

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w środę (27 marca) prowadzili działania, podczas których przypominali o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza teraz w okresie przedświątecznych wyjazdów. Aby kierujący dobrze sobie zapamiętali te rady, otrzymali od mundurowych apteczki samochodowe.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego znani są z tego, że przez cały rok organizują różne akcje profilaktyczne.  Aby zostać lepiej zapamiętanym, czasem wprowadzają do swoich działań elementy zabawne, które na długo pozostają w pamięci uczestnikom ruchu drogowego, zarówno tym młodszym, jak i starszym. Przed Mikołajkami ruszają w drogę z niebieskim Mikołajem, który nagradza prawidłowe zachowania prezentami, a za drobne wykroczenia rozdaje rózgi, a innym razem angażują maskotkę Lubuskiej Policji LUPO, aby o zasadach bezpieczeństwa przypomnieć najmłodszym, ale także tym starszym uczestnikom ruchu drogowego.

Nie inaczej było wczoraj, kiedy to mundurowym z ruchu drogowego w przedświątecznej akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach pomagał Tygrys LUPO. Tym razem jednak tygrys skupił się przede wszystkim na kierowcach, którym wspólnie z policjantami rozdawał apteczki pierwszej pomocy. Co prawda posiadanie apteczki w samochodzie nie jest obowiązkowe, ale mimo to warto mieć ją zawsze przy sobie, bo nigdy nie wiemy, czy kiedyś nam się nie przyda.

Kierujący, którym udało się spotkać wczoraj ten nietypowy patrol, nie kryli zaskoczenia, ale też zadowolenia z takiego prezentu. Na zakończenie spotkania policjanci wraz z LUPO życzyli kierującym wszystkiego bezpiecznego.

Apteczki dla kierujących zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” realizowanego i w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Maskotka rozdaje apteczki
  • Maskotka rozdaje apteczki
  • Policjant rozdaje apteczki
  • Maskotka rozdaje apteczki
  • Policjanci wraz z maskotką w tle widoczna palmiarnia
  • maskotka z napisem Zielona Góra

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.51 MB)

Powrót na górę strony