Aktualności

Wybrał drogę przestępstwa – kolejny raz usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem

Data publikacji 22.03.2024

Policjanci z II Komisariatu Policji raz kolejny zatrzymali 28-latka z Zielonej Góry, który jest im bardzo dobrze znany od wielu lat. Tym razem mężczyzną wykorzystał przywłaszczoną kartę płatniczą i zapłacił za swoje zakupy w sklepie. Popełnił przestępstwo kradzieży z włamaniem, a ponieważ jest wielokrotnym recydywistą, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji zostali powiadomieni przez mieszkańca Zielonej Góry, że karta płatnicza, którą zgubił, została przez kogoś innego kilkukrotnie wykorzystana do płatności w sklepach. Poszkodowany zablokował swoją kartę, ale ponad 500 złotych zostało skradzione z jego bankowego konta. Kryminalni z II Komisariatu ustalili listę sklepów, gdzie dokonywano nieuprawnionych transakcji i zaplanowali sprawdzenie zapisów monitoringów. Już w pierwszym miejscu, które odwiedzili, otrzymali odpowiedź na pytanie kim jest sprawca. Na zapisach z kamer widoczny był bowiem doskonale im znany od wielu lat mężczyzna, który ma na swoim koncie wiele przestępstw – w tym wyjątkowo okrutne podpalenie i zabicie jeży w 2018 roku. Tą sprawą żyło całe miasto, a sprawca poniósł surowe konsekwencje – łącznie z odbyciem pozbawienia wolności. Niestety jak się okazało nie był to jego ostatni pobyt w więzieniu. W późniejszych latach dokonywał kradzieży i kradzieży z włamaniem, za które także był osadzany w zakładach karnych.

Policjanci zatrzymali 28-latka i przywieźli do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej własności oraz 12 zarzutów kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnienia tych czynów i złożył wyjaśnienia. Ponieważ mężczyzna popełnił te przestępstwa w warunkach wielokrotnej recydywy – obecnie grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. 

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony