Aktualności

Narkotykowy dealer zatrzymany – środki odurzające nie trafią na rynek

Data publikacji 21.03.2024

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających oraz leków psychotropowych. Mężczyzna już w przeszłości wielokrotnie był zatrzymywany i karany za przestępstwa narkotykowe. Na wniosek prokuratora w ubiegłym tygodniu sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową już wielokrotnie pokazywali, jak ważna jest praca operacyjna oraz znajomość środowiska, w którym pracują.  Kolejny raz uzyskane przez policjantów informacje okazały się prawdziwe, a podjęte działania doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który jak się okazało, posiada znaczne ilości narkotyków.
Policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym miał się poruszać podejrzewany mężczyzna – ten podczas rozmowy zachowywał się nerwowo, chociaż bardzo się starał rzeczowo odpowiadać na pytania. Funkcjonariusze zdecydowali o przeszukaniu samochodu i znaleźli zwitek aluminiowy z brunatną substancją. Razem z zatrzymanym pojechali również do miejsca jego zamieszkania, gdzie okazało się, że w piwnicy ma ukryte poporcjowane narkotyki między innymi heroinę i marihuanę oraz leki psychotropowe w dużych ilościach, a także kilka tysięcy złotych i wagi elektroniczne.  

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, od prokuratora usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Materiał zgromadzony przez policjantów dla prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze był podstawą do skierowania wniosku o tymczasowe aresztowanie 63-latka, a sąd przychylił się do tego wniosku, orzekając areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Zabezpieczone środki pieniężne oraz narkotyki
  • Policjant w trakcie czynności
Powrót na górę strony