Aktualności

Dzielnicowy zorganizował dla młodzieży zajęcia na strzelnicy

Data publikacji 20.03.2024

Dzielnicowy aspirant Tomasz Cehańczuk zorganizował dla dzieci z domu dziecka zajęcia na strzelnicy, zdobył ich zaufanie i sympatię. Jego inicjatywa spotkała się z wielkim entuzjazmem wśród dzieci, młodzież była zachwycona.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, spotyka się z mieszkańcami swojego rejonu, często rozwiązuje problemy z, którymi borykają się mieszkańcy. Rozpoznanie pod względem terenu, mieszkańców oraz zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo, ale także szeroko rozumiana profilaktyka to zadania, które realizuje podczas codziennej służby.

Aspirant Tomasz Cehańczuk to dzielnicowy, który pełni służbę w żarskiej komendzie. Realizuje wymienione zadania, ale prócz nich postanowi zrobić coś więcej. Podczas spotkań profilaktycznych z wychowankami Powiatowego Domu Dziecka w Żarach opowiadał o pracy policjanta o bezpiecznych zachowaniach, a także o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Wskazywał na zagrożenia, jakie czyhają w codziennym życiu na młodych ludzi. Używki, czy konflikty z prawem to rzeczy, które nie dają możliwości rozwoju i bardzo często zamykają drogę do uzyskania dobrej pracy. Policjant wskazał na wiele możliwości spędzania czasu wolnego, dzięki poświęcaniu się pasji nie sięgamy po alkohol lub narkotyki. Obiecał młodym ludziom pewną niespodziankę w zamian za dobre zachowanie. Jak powiedział, tak zrobił. Zorganizował zajęcia na strzelnicy, dzięki uprzejmości Pana Mieczysława Szynal, który jest instruktorem strzeleckim. Pod jego fachowym okiem młodzież mogła dowiedzieć się jakie są zasady bezpiecznego zachowania na strzelnicy oraz spróbować swoich sił w strzelectwie. Zajęcia zrobiły bardzo duże wrażenie na młodych ludziach i na pewno na długo zapadną w ich pamięci. To ciekawe doświadczenie wymagało dużego skupienia i odpowiedzialności, tak jak praca policjanta. Impuls do działania i szukania nowych możliwości i pasji. Młodzież wykazała się dużą odpowiedzialnością i skupieniem, a zajęciami była zachwycona.

Przypominamy, że trwa plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024, zachęcamy każdego do głosowania na swojego ulubionego dzielnicowego.

Głosować można na stronie internetowej #DzielnicaBEZstrachu

Plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024, jest jednym z wydarzeń realizowanych w 2024 r. w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBEZstrachu. Tegoroczna edycja, ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczestników poprzedniej edycji, została znacznie wydłużona, możliwość oddania głosu na „swojego dzielnicowego” trwać będzie aż do końca kwietnia 2024 roku.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony