Aktualności

Uwaga na FAKE NEWS`y i niebezpieczne linki!

Data publikacji 15.03.2024

Oprócz szerzenia dezinformacji linki odsyłające na fałszywe strony bardzo często mogą powodować instalację na naszych komputerach lub telefonach złośliwego oprogramowania. Może ono umożliwić kontakt z naszymi bliskimi i w naszym imieniu prosić o pieniądze. Może również dać dostęp do naszych kont bankowych, spowodować utratę oszczędności, a nawet doprowadzić do zaciągnięcia zobowiązań finansowych w naszym imieniu.

Złośliwe oprogramowanie, które instaluje się w momencie kliknięcia w fałszywy odnośnik może dać oszustom dostęp do naszych profili, w tym komunikatorów, gdzie osoby najbliższe czy też znajomi proszeni są w naszym imieniu o przesłanie pieniędzy. Może to spowodować również udostępnienie naszych danych lub nawet udzielenie dostępu do kont bankowych, stratę posiadanych oszczędności i zaciągnięcie w naszym imieniu zobowiązań finansowych. Wchodzenie w takie linki może także spowodować instalację (bez naszej wiedzy) oprogramowania, które da zdalny dostęp i kontrolę nad naszymi urządzeniami.

W ostatnim czasie na jednym z portali społecznościowych pojawiły się takie właśnie ogłoszenia z fałszywymi zdarzeniami na terenie Świebodzina. Prosimy zachować szczególną ostrożność i nie klikać w tego typu odnośniki. Chrońmy swoje urządzenia i dane!

aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Powrót na górę strony