Aktualności

Policjanci zatrzymali wandala, który niszczył plakaty wyborcze

Data publikacji 14.03.2024

Sulechowscy policjanci służby prewencyjnej w wyniku prowadzonych intensywnych działań namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który od kilku dni chodził po mieście i niszczył banery wyborcze kandydatów do władz samorządowych. W ten sposób demonstrował swoje niezadowolenie.

Od pewnego czasu w Sulechowie ktoś przecinał nożem banery wyborcze kandydatów do rady miasta i powiatu w wyborach samorządowych. Wyglądało to tak, jakby ktoś celowo chodził po mieście z nożem, a przechodząc obok takiego plakatu wyborczego, niepostrzeżenie przecinał go na pół. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci służby patrolowej, którzy wykorzystali miejski monitoring, a także dotarli do osoby, która była świadkiem jednego z takich incydentów.

Mundurowi w wyniku podjętych działań ustalili, kim jest osoba niszcząca plakaty. Okazało się, że to 34-letni mieszkaniec Sulechowa. Policjanci zatrzymali go na jednej z ulic w centrum miasta. 34-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia, za co według kodeksu wykroczeń grozi kara grzywny lub aresztu. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony