Aktualności

Poznajcie Dingo – nowy czworonożny funkcjonariusz służy już mieszkańcom

Data publikacji 14.03.2024

Oto Dingo – owczarek belgijski, który kilka dni temu wrócił ze szkolenia razem ze swoją przewodniczką, starszą posterunkową Jagodą Migdał. Oboje dołączyli do Zespołu Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Dingo – to imię, które nadała mu przewodniczka Jagoda, natomiast jego oficjalne imię „służbowe” to Skar. Przewodnicy z reguły nadają imiona swoim podopiecznym, jak sami twierdzą – bardziej pasujące do ich czworonożnego partnera. W Zespole Przewodników Psów Służbowych w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze służy obecnie siedmiu przewodników, a starsza posterunkowa Jagoda Migdał jest pierwszą przewodniczką w historii zielonogórskiej komendy. Jak sama mówi zostanie przewodnikiem psa służbowego było jej celem i główną motywacją wstąpienia do Policji. W Zespole służy obecnie 14 psów – 9 z nich to psy patrolowo-tropiące, 2 są wyszkolone do wyszukiwania zapachu materiałów pirotechnicznych, 2 do wyszukiwania zapachu środków odurzających i (po raz pierwszy) także pies do wyszukiwania zapachu ludzkich zwłok.

Dingo to kilkunastomiesięczny owczarek belgijski. Został wyszkolony jako pies patrolowo-tropiący. W ubiegłym tygodniu razem ze swoją przewodniczką wrócił ze szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Na kursie bez problemu zaliczał wszystkie etapy i zdawał egzaminy. Rozpiera go energia, a temperament nie pozwala mu usiedzieć w miejscu chociaż bardzo się stara. Jego oddanie swojej opiekunce jest wzruszające – popatrzcie na zdjęcia jak wiernie wpatruje się w twarz policjantki czekając na jej słowa.

Dingo jest bardzo radosnym psem, lubi biegać za piłką, a jego największym przysmakiem jest parówka. Bardzo dobrze reaguje na inne psy i ma przyjazne nastawienie. Mimo krótkiego stażu w naszej jednostce był już na spotkaniach z młodzieżą i z dziećmi. Jest zdyscyplinowany i nie pozwala się rozproszyć – czeka jedynie na polecenia swojej przewodniczki. Starszej posterunkowej Jagodzie Migdał i Dingo życzymy wielu lat wspaniałej współpracy i wielu sukcesów w służbie.

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • policjantka ze swoim psem
  • policjantka ze swoim psem
  • pies patrzy na policjantkę
  • policjantka ze swoim psem
  • policjantka ze swoim psem
  • policyjny pies leży na placu
  • policjantka ze swoim psem
  • policyjny pies siedzi przy wodzie
  • policjantka ze swoim psem
Powrót na górę strony