Aktualności

Seryjny włamywacz zatrzymany przez policjantów. Jego celem były domki letniskowe

Data publikacji 13.03.2024

Nawet 15 lat więzienia grozi 24-latkowi, który włamywał się głównie do domków letniskowych oraz pomieszczeń gospodarczych na ternie gminy Torzym. Przestępstw dokonywał w warunkach tak zwanej recydywy. Jego łupem padły między innymi elektronarzędzia, wędki oraz gotówka. Łączna wartość strat wyceniona została na kwotę nie mniejszą niż 16 tysięcy złotych. To kolejny przykład sprawy skutecznej walki mundurowych z przestępczością przeciwko mieniu.

Sulęcińscy policjanci pracowali nad sprawą serii włamań, do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy Torzym. Sprawca za cel obierał sobie głównie domki letniskowe i pomieszczenia gospodarcze. Pokonując zabezpieczenia, dostawał się do ich wnętrza, skąd przywłaszczał między innymi elektronarzędzia, wędki oraz gotówkę. Podjęte przez mundurowych czynności, w tym zaangażowanie ze strony dzielnicowego, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania złodzieja. Okazał się nim 24-latek z kryminalną przeszłością. Jak wyliczyli funkcjonariusze, łączna wartość strat jego przestępczej działalności wyniosła nie mniej jak 16 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania popełnienia tych czynów. Ich treść została mu przedstawiona w warunkach tak zwanej recydywy, co oznacza, że zagrożenie karą jest większe. Stając przed wymiarem sprawiedliwości, podejrzany musi więc liczyć się z wyrokiem nawet 15 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład skutecznej walki kryminalnych z przestępczością przeciwko mieniu. W lutym 2024 roku, mundurowi ustalili i zatrzymali seryjnego włamywacza, który „działał” głównie na terenie gminy Sulęcin.

 

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Powrót na górę strony