Aktualności

Chrońmy „niechronionych" - policjanci przypominają kierowcom i pieszym o bezpiecznych zachowaniach na drodze

Data publikacji 06.03.2024

Od wczesnych godzin porannych (6 marca) wschowscy policjanci ruchu drogowego uczestniczą w powiatowej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” mającej wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza w kwestii przestrzegania przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez tę grupę, która narażona jest najbardziej na szereg dolegliwości w wyniku zdarzenia drogowego. Dzisiejszy mglisty poranek kolejny raz uświadomił wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że właściwe oświetlenie naszych pojazdów i zawieszone w miejscu widocznym elementy odblaskowe mają wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Powtarzające się dość często policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” mają za zadanie wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań  na drogach. Mundurowi uwagę skupiają nie tylko na pieszych, rowerzystach, ale również obserwują zachowania kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają bezpośrednie zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla pozostałych, przypadkowych uczestnikach ruchu drogowego. Dzisiejsze działania (6 marca) swoim zasięgiem obejmują wszystkie drogi powiatu wschowskiego.  Przypomnijmy - niechroniony karoserią samochodu człowiek znajduje się na przegranej pozycji w sytuacji zdarzenia drogowego z pojazdem.

Patrole ruchu drogowego monitorujące centrum miasta, okolice przejść dla pieszych mają za zadanie nie tylko karać niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim uświadomić niesfornym pieszym, że bardzo często skracając sobie drogę, wbiegając przed nadjeżdżający pojazd, może skończyć się to dla nich bardzo boleśnie, bądź niekiedy tragicznie.  Naszym działaniom przyświecają główne cele - poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie zdarzeń drogowych.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • Policjant rozmawia z kobietą
  • Policjant rozmawia z kobietą
  • Policjant w trakcie kontroli drogowej
Powrót na górę strony