Aktualności

Wyższa prędkość - większe zagrożenie na drodze. Policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu

Data publikacji 06.03.2024

Policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który jechał 108 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących i niedostosowywanie jej do aktualnych warunków na drodze to nadal główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. Dlatego każdego dnia policjanci nowosolskiej drogówki prowadzą kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod kątem sprawdzenia prędkości, z jaka poruszają się pojazdy. We wtorek (5 marca) policjanci wyeliminowali z dróg nieodpowiedzialnego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 58 kilometrów na godzinę. 26-latek stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo na konto mieszkańca powiatu żarskiego wpłynęło 13 punktów karnych. Mając na uwadze obecne anomalie pogodowe i fakt, iż nad ranem mgły utrudniają jazdę kierowcom, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie jazdy, a przede wszystkim o ograniczenie prędkości.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Rozwaga, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunek dla innych kierowców – to hasła, które powinny towarzyszyć przy każdej podróży. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą przyczynić się do tragedii. Nowosolscy policjanci, mając na uwadze nasze bezpieczeństwo, apelują o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze!

 

aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony