Aktualności

Podejrzany o rozbój nie uniknie odpowiedzialności

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu w Sulechowie zatrzymali mężczyznę, który chcąc odebrać dług uderzył i kopnął swojego rówieśnika, a następnie zabrał mu telefon komórkowy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

Do policjantów z sulechowskiego komisariatu zgłosił się 23-latek, który opowiedział, że został napadnięty przed jednym ze sklepów w centrum miasta przez mężczyznę, który chciał odebrać od niego dług. Ten uderzył pokrzywdzonego w twarz, a następnie kazał mu oddać telefon, ale wcześniej jeszcze podać kod blokady. Następnie jeszcze kopnął pokrzywdzonego i uciekł. Tuż po zgłoszeniu, do działań operacyjnych przystąpili sulechowscy kryminalni, którzy ustalili tożsamość i namierzyli podejrzanego o ten czyn mężczyznę na jednej z ulic, gdy stał w grupie znajomych. Na widok policjantów, typowany mężczyzna zaczął uciekać. Został jednak zatrzymany i obezwładniony zaledwie po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów.

Zatrzymany to 23-letni mieszkaniec Sulechowa, znany policjantom i już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Mężczyzna ten odbywał już także kary pozbawieni wolności za różnego rodzaju przestępstwa. Zatrzymany mężczyzna w toku prowadzonych czynności śledczych przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Usłyszał zarzut rozboju, mniejszej wagi, za co według kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  • Policjant i zatrzymany w policyjnej celi
Powrót na górę strony