Aktualności

Bezpieczeństwo mieszkańców to dla nas priorytet

Data publikacji 06.03.2024

Przekroczenie dozwolonej prędkości, to najczęstsze zagrożenie nanoszone przez mieszkańców powiatu krośnieńskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku roku otrzymaliśmy ponad 260 zgłoszeń, które w znacznej większości zostały potwierdzone. Za ich weryfikację odpowiedzialni są policjanci ruchu drogowego, którzy dbając o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, prowadzą w tych miejscach kontrolę prędkości, a gdy jest taka potrzeba, wyciągają konsekwencje.

Przekroczenie dozwolonej prędkości to zagrożenie, które od wielu lat jest najczęściej nanoszonym zgłoszeniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ubiegłym roku na 1429 otrzymanych zgłoszeń, 936 dotyczyła przekroczeń prędkości. Ten rok nie będzie zaskoczeniem, gdyż aktualnie na 361 zgłoszeń, 263 dotyczy właśnie tego zagrożenia. Za weryfikację odpowiedzialni są policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy za pomocą urządzeń do pomiaru prędkości sprawdzają, jaki jest stan faktyczny. Prowadzone w tych miejscach kontrole w 212 przypadkach potwierdziły występowanie przekroczeń prędkości. Nadto miejsca wskazane na mapie, są również uwzględniane podczas codziennej służby oraz organizowanych działań prewencyjno-kontrolnych „Prędkość”, a wszystko po to, by poprawić poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.  

Przypominamy, że z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa może skorzystać każdy. Sposób działania aplikacji jest łatwy w obsłudze. Wystarczy mieć do dyspozycji telefon bądź komputer z dostępem do internetu. I co dalej?:
•    kliknij na baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępny na stronach internetowych komend powiatowych, miejskich i wojewódzkich Policji,
•    po otwarciu strony internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaakceptuj regulamin,
•    chcąc dodać zgłoszenie, wybierz na mapie obszar, który cię interesuje,
•    następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodaj do mapy występujące niebezpieczeństwo (wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia),
•    w otwartym oknie opisz dane zagrożenie, wybierz dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, możesz także załączyć plik o maksymalnej pojemności 5 megabajtów, a następnie kliknij przycisk "ZGŁOŚ".

Pamiętaj, że zgłoszenie zaznaczone na Mapie nie zastąpi potrzeby pilnej interwencji. Gdy zachodzi taka potrzeba, wówczas musisz zadzwonić na numer 112. Dziękujemy mieszkańcom za każde zgłoszenie, dzięki któremu wiemy, co jest najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności oraz pozwala nam jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drodze.

komisarz Justyna Kulka
Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policjant kontroluję prędkość pojazdów
  • Policjanci w trakcie kontroli drogowej
  • Policjantka kontroluję prędkość pojazdów
  • Policjant kontroluję prędkość pojazdów
  • Policjantka w trakcie kontroli drogowej
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.15 MB)

Powrót na górę strony