Aktualności

Ukradł 12 tys zł, telefon, dokumenty i kartę płatniczą. Został zatrzymany i aresztowany

Data publikacji 05.03.2024

Funkcjonariusze z Żagania zatrzymali 26 – letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież gotówki w kwocie 12 tysięcy złotych, telefonu komórkowego, dokumentów oraz karty płatniczej. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

W sobotę (2 marca) do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży dużej sumy pieniędzy. Łupem padło aż 12 tysięcy złotych. Ponadto pokrzywdzony stracił telefon, prawo jazdy, dowód osobisty oraz kartę bankomatową.

Mundurowi szybko ustalili okoliczności zdarzenia oraz miejsca, w których sprawca dokonał transakcji skradzioną kartą. Dzięki błyskawicznemu zabezpieczaniu nagrań z kamer monitoringu jednego ze sklepów, funkcjonariusze natychmiast rozpoznali zuchwałego złodzieja. Następnie jeszcze tego samego dnia zlokalizował i zatrzymali go na terenie miasta. Okazał się nim 26 – letni żaganianin. Policjanci znaleźli przy nim skradziony telefon komórkowy.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty. W poniedziałek (04 marca) Sąd Rejonowy w Żaganiu przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy  w postaci trzymiesięcznego aresztu. Kodeks karny przewiduje za to karę 5 lat pozbawienia wolności, ale że mężczyzna działał w warunkach recydywy, ta może być wyższa.

 

młodszy aspirant Bartosz Kulej

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant w trakcie czynności z zatrzymanym
  • Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu
Powrót na górę strony