Aktualności

Policjanci dbają, by dzieci podróżowały bezpiecznie

Data publikacji 01.03.2024

Niespełna tydzień temu zakończyły się ferie zimowe, jednak dzieci chętnie korzystają z podróży przez cały rok. Zadbajmy więc o to, aby korzystać z w pełni sprawnych i bezpiecznych środków transportu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowosolskiej komendy przyjmują kolejne prośby o kontrole autokarów i sprawdzają, czy dzieci i młodzież bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że wszystkie dzieci kochają podróże, dlatego tak chętnie korzystają z wielu wycieczek, a co się z tym wiąże podróży autokarowych. Dla lubuskich policjantów najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa podczas takich wyjazdów. Zgłoszenia i prośby do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli o kontrole autokarów przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Nowosolscy funkcjonariusze systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Policjanci będą wnikliwie kontrolować stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na prawidłowe ogumienie, hamulce oraz oświetlenie.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, zgłoś kontrolę autokaru! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Kontrolę można zgłosić:

- w dni powszednie w godzinach od 7:30 do 15:30 w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, dzwoniąc pod numer telefonu: 47 7933246 lub 47 7933247,

- w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki dzwoniąc pod numer telefonu: 47 7933211 lub 212.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

 

aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjant trzyma tabliczkę informacyjną
  • urządzenie Alcksensor
  • policjantka kontroluje dokumenty kierowcy
  • policjantka kontroluje stan ogumienia pojazdów
  • policjantka kontroluje trzeźwość kierowcy
  • policjantka kontroluje dokumenty kierowcy
Powrót na górę strony