Aktualności

Wspólnie dla tych, którzy potrzebują pomocy

Data publikacji 01.03.2024

Dzielnicowi wspomagani przez przedstawicieli innych instytucji dokładnie sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni okazując im niezbędną pomoc. Bądźmy czujni, ponieważ każdy z nas może pomóc osobom pozbawionym na co dzień dachu nad głową. Aby dostrzec potrzebę, policjanci kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia.

Dzielnicowi współpracują i prowadzą działania pomocowe między innymi z samorządami miejskimi i gminnymi, opieką społeczną. Wszystko po to, aby zdiagnozować problemy bezdomności i bieżąco monitorować jej skalę, ustalić osoby samotne pozbawione dachu nad głową oraz miejsca ich przebywania. W ramach zadań służbowych policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, garaże, klatki schodowe i piwnice. Bezdomni, by się rozgrzać, bardzo często w takich miejscach rozpalają ogniska - bywa to bardzo niebezpieczne. Funkcjonariusze odnajdujący takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których mogą otrzymać niezbędną pomoc. Dlatego widok mundurowych przy pustostanach, opuszczonych budynkach, pomieszczeniach gospodarczych, ogródkach działkowych nie powinien specjalnie dziwić. Warto pamiętać, że Policja w tych kwestiach nie jest osamotniona. Tym razem słubiccy dzielnicowi przeprowadzili wspólnie działania z pracownikami ośrodka pomocy społecznej. Dzięki ich doskonałej wiedzy i znajomości podległego terenu, sprawdzane były wszystkie te miejsca, w których istnieje największe prawdopodobieństwo, że mogą przebywać osoby bezdomne. Przeprowadzanie takich działań to większe bezpieczeństwo dla osób bezdomnych. Obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę.

Dlatego nie bądźmy obojętni, każdy może uratować życie. Warto przy tym skorzystać również z krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Tak też warto sygnalizować o miejscach przebywania bezdomnych. Poinformowanie odpowiednich służb może uratować ludzkie życie.

 

Starszy aspirant: Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • Policjantka sprawdza opuszczone miejsca pod kątem udzielenia pomocy osobom bezdomnym
  • Policjantka sprawdza opuszczone miejsca pod kątem udzielenia pomocy osobom bezdomnym
  • Opuszczone miejsca pod kątem udzielenia pomocy osobom bezdomnym
  • Policjantka sprawdza opuszczone miejsca pod kątem udzielenia pomocy osobom bezdomnym
  • Policjanci i przedstawiciele opieki społecznej sprawdzają opuszczone miejsca pod kątem udzielenia pomocy osobom bezdomnym
  • Policjanci sprawdzają opuszczone miejsca pod kątem udzielenia pomocy osobom bezdomnym
Powrót na górę strony