Aktualności

Kierujący ciężarówką miał 3 promile – policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Data publikacji 29.02.2024

Nowosolscy policjanci zatrzymali 44-latka, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował pojazdem ciężarowym z naczepą. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli codziennie patrolują ulice powiatu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Funkcjonariusze surowo egzekwują przepisy ruchu drogowego, aby nie dochodziło do zdarzeń drogowych. Mundurowi podczas służby wykorzystują urządzenia do badania stanu trzeźwości, aby wyeliminować z ruchu kierujących, będących pod wpływem alkoholu. Konsekwentne egzekwowanie przepisów ruchu drogowego przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, a co za tym idzie do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych. Niestety pomimo wielu apeli Policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy prowadzą pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Efektem końcowym nieprzemyślanego zachowania kierowcy są poważne konsekwencje karne i finansowe.

W środę, 28 lutego w Niedoradzu nowosolscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem ciężarowym z naczepą. Po otwarciu kabiny mundurowi od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał prawie 3 promile alkoholu. 44-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mieszkaniec Częstochowy po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara ograniczenia lub pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni widząc nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każde zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze czy kierowaniu po alkoholu będzie traktowane priorytetowo i z należytą starannością i surowością przez nowosolskich policjantów.

 

aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony