Aktualności

Inspektor Jerzy Czebreszuk z powierzonymi obowiązkami Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Data publikacji 28.02.2024

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się wyjątkowa uroczystość. W obecności Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Romana Kustera, Wojewody Lubuskiego Marka Cebuli, przedstawicieli służb mundurowych i kadry kierowniczej, ze sztandarem Lubuskiej Policji przywitał się inspektor Jerzy Czebreszuk, któremu pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji, inspektor Marek Boroń powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W środę (28 lutego) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wprowadzenia nowego szefa lubuskich policjantów. Pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji, inspektor Marek Boroń powierzył obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektorowi Jerzemu Czebreszukowi. W tak ważnej uroczystości uczestniczyli Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster, Wojewoda Lubuski Marek Cebula wraz z Dyrektorem Generalnym Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Radosławem Wróblewskim oraz dyrektorem Biura Wojewody Sławomirem Pawlakiem, kierownicy jednostek Policji garnizonu lubuskiego, Prokurator Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim Agnieszka Leszczyńska, pełniąca obowiązki Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pułkownik Monika Musielak, Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Janusz Drozd, przedstawiciele związków zawodowych funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz Kapelan lubuskich stróżów prawa.

Zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektorowi Romanowi Kusterowi przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Bogdana Sujaka. Następnie, po wprowadzeniu sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, odegraniu Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej i powitaniu zaproszonych gości, miało miejsce odczytanie Rozkazu Personalnego Komendanta Głównego Policji o odwołaniu pełnienia obowiązków na stanowisku szefa lubuskich policjantów przez inspektora Szymona Sędzika, który objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

Po tej części nadszedł czas na przedstawienie sylwetki nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektora Jerzego Czebreszuka. Nowy szef lubuskich stróżów prawa wstąpił w szeregi Policji w 1994 roku. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał w Oddziale Prewencji Policji Komendy Stołecznej Policji. W kolejnych latach służby związany był z pionem kryminalnym.  W 2007 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Wisznicach. Siedem lat później objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim. Od sierpnia 2016 roku kierował Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej. 27 marca 2017 roku został powołany na Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, a  od 1 stycznia 2018 roku pełnił służbę na stanowisku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. 28 lutego 2024 roku rozkazem Komendanta Głównego Policji, zostały mu powierzone obowiązki na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie dotychczasowej służby wyróżniony został miedzy innymi medalem Organizacji Narodów Zjednoczonych za służbę w siłach pokojowych ONZ oraz Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Humanistyczno - Przyrodniczym w Siedlcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Wyjątkowym momentem uroczystości była z pewnością ceremonia przywitania inspektora Jerzego Czebreszuka ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Po symbolicznym pocałowaniu sztandaru, złożył on meldunek Zastępcy Komendanta Głównego Policji, nadinspektorowi Romanowi Kusterowi, o objęciu obowiązków na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Nadinspektor Roman Kuster, reprezentując pełniącego obowiązki Komendanta Głównego Policji, inspektora Marka Boronia, zwrócił się do uczestników uroczystości słowami: „Po pierwsze, chcę podziękować inspektorowi Szymonowi Sędzikowi za te lata służby włożone w ten garnizon, ale też za wszystkie pozostałe lata służby. Bardzo dziękuję całej załodze Lubuskiej Policji za to, że do tej pory wszyscy wspieraliście działania pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Szanowni Państwo, bardzo Was proszę o to, abyście nadal czynili to co robiliście do tej pory, wkładajcie serce i całą energię w to, żeby garnizon lubuski pod kierownictwem inspektora Jerzego Czebreszuka, dobrze realizował zadania dla społeczeństwa, zgodnie naszym mottem „Pomagamy i Chronimy”. Pan inspektor Czebreszuk jest wyśmienicie przygotowany do wielu zadań i chcę Państwa zapewnić, że jest fachowcem z krwi i kości. Inspektor Jerzy Czebreszuk ceni sobie pracę zespołową i wymaga w pierwszej kolejności od siebie, a później od innych. Powodzenia Panie Komendancie!”

Nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim powitał Wojewoda Lubuski Marek Cebula: „Ogromne gratulacje dla Pana Komendanta Czebreszuka. Życzę Panu Komendantowi, żeby wiedział, że ma tu wiele przychylnych i pomocnych osób, które będą wspomagały Pana każdego dnia. Mam nadzieję, że razem zbudujemy świetnie działający mechanizm, jakim jest garnizon lubuski. Witamy na Ziemi Lubuskiej Panie Komendancie i życzymy samych sukcesów, bo Pana sukces będzie naszym sukcesem. Ale chciałbym też bardzo podziękować Panu Komendantowi Sędzikowi za ostatnie tygodnie współpracy i życzliwości, jak również Panu Komendantowi Banachowi”.

Następnie głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, inspektor Szymon Sędzik: „Ostatni czas to najlepszy okres mojej służby w Policji. Było tutaj chyba wszystko. Ale za te ostatnie tygodnie dziękuje zwłaszcza Komendantowi Banachowi. To był czas niezwykle wymagający, ale z takim zespołem ludzi można zdziałać naprawdę wiele. Chciałbym się zwrócić do Komendanta Jerzego Czebreszuka. Jestem przekonany, że ta załoga jest gotowa na wszystkie zadania i obowiązki, jakie są stawiane polskiej Policji. Zapewniam, że przez te cztery lata przekonałem się o tym osobiście. Pragnę również podziękować Panu Wojewodzie Lubuskiemu. To krótki okres współpracy, ale niezwykle przychylny, życzliwy i dający wiele energii i wiele pozytywnej motywacji do działań. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję.”

Swoje słowa do uczestników uroczystości nowy szef lubuskich policjantów, inspektor Jerzy Czebreszuk „Szanowni Państwo, bardzo dziękuję generałowi Romanowi Kusterowi za ciepłe słowa i przywitanie mnie. Dla mnie zawsze bliskie były słowa Konfucjusza - Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu - Ja naprawdę uwielbiam tę pracę. Jest ona dla mnie wszystkim. Wielokrotnie z Szymonem spotykaliśmy się na szkoleniach jako komendanci nadzorujący pion kryminalny. Spotykałem się z wieloma z Was. Zawsze profesjonalnie pomagaliście nam przy wspólnych realizacjach. Szanowni Państwo - Ja ze swojej strony mogę Was zapewnić, że tez całe życie się uczę mimo tego doświadczenia. Zawsze rozmawiam z ludźmi i cenię ich wizję i pomysły. Każdy ma u mnie otwarte drzwi i poznacie mnie z tej strony. Będę liczył na Państwa pomoc. Dziękuję za ogromne zaufanie Panie Generale. Dla mnie to jest niesamowita rzecz. Dzisiaj staję przed Państwem i chcę podkreślić, że mimo, że jestem emocjonalnie związany z województwem lubelskim, gdzie mieszkam, to teraz najbliższe sercu będzie mi województwo lubuskie. Dla mnie jest to ogromna odpowiedzialność. Zapewniam, że dam z siebie wszystko”.

 

Opracował: podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Zdjęcia: młodszy aspirant Mateusz Sławek

Film: sierżant Oskar Stroński

 

 

 • policjant całuje sztandar
 • policjanci podają sobie dłoń
 • policjant stoi przed sztandarem
 • policjanci rozmawiają ze sobą
 • policjant otrzymuje kwiaty
 • nadinspektor Kuster przemawia do uczestników uroczystości
 • policjant odbiera meldunek
 • poczet sztandarowy maszeruje przez salę
 • Wojewoda Lubuski i policjanci
 • poczet sztandarowy i policjanci na sali
 • policjant pocztu sztandarowego
 • policjanci stoją na sali
 • policjanci i Wojewoda Lubuski
 • policjanci uczestniczą w uroczystości
 • kadra Lubuskiej Policji
 • policjantka przemawia do mikrofonu
 • poczet sztandarowy na uroczystości
 • policjanci stoją w szeregu
 • Wojewoda Lubuski i policjanci
 • Wojewoda Lubuski i policjanci
 • policjanci stoją w szeregu
 • policjant stoi przed sztandarem
 • policjanci stoją w szeregu
 • Wojewoda Lubuski przemawia przez mikrofon
 • policjant przemawia przez mikrofon
 • policjant przemawia przez mikrofon
 • policjant przemawia przez mikrofon
 • policjanci podają sobie dłoń
 • policjant rozmawia z innymi policjantami
 • policjanci podają sobie dłoń

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony