Aktualności

Większa prędkość, większe zagrożenie wypadkiem. Lubuska Policja w walce z drogowym piractwem

Data publikacji 28.02.2024

Nadmierna prędkość to przyczyna wielu wypadków drogowych. To niejednokrotnie tragedia osób, które pojawiły się w tym samym miejscu i czasie, co kierowca, który dociskając pedał gazu, za nic ma przepisy i bezpieczeństwo innych. By przeciwdziałać takim zdarzeniom, policjanci krośnieńskiej drogówki realizują działania profilaktyczno – kontrole, w trakcie których zwracają uwagę na zachowanie kierowców na drodze oraz prędkość, z jaką prowadzą pojazd, a gdy jest taka konieczność, wyciągają konsekwencje wobec tych, którzy nie stosują się do przepisów i ograniczeń.

Policjanci krośnieńskiej drogówki dbając o poprawę bezpieczeństwa na drogach, we wtorek (27 lutego) prowadzili działania „Prędkość” ukierunkowane na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów i ograniczeń. Już w pierwszych minutach trwania akcji, na policyjny radar wpadł kierowca ciężarówki, który w miejscowości Marcinowice jechał 80 kilometrów na godzinę. Nie był jednym, który tego dnia został ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze w trakcie realizowanych zadań poza kontrolą prędkości zwracali uwagę na zachowanie kierowców na drodze,  wykonywane przez nich manewry oraz stan techniczny prowadzonych samochodów. Nadto podczas  kontroli mundurowi sprawdzali ich uprawnienia do kierowania, stan psychofizyczny oraz dokumenty auta.

Pamiętaj, że droga to nie tor wyścigowy, a ty jesteś umiejscowiony w realnym świecie, gdzie nie ma kolejnej szansy. Wsiadając za kierownicę musisz być świadomy wszystkich konsekwencji swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, w szczególności tych, których skutki są tragiczne.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

  • Policjant kontroluję prędkość kierowców
  • Policjantka w trakcie kontroli drogowej
  • Urządzenie do pomiaru prędkość w radiowozie
  • Policjanci w trakcie kontroli drogowej
  • Policjanci w trakcie kontroli pojazdu
  • Policjant sprawdza stan techniczny pojazdu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.1 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony