Aktualności

Policjanci odzyskali skradzionego w Niemczech busa i zatrzymali trzy osoby

Data publikacji 26.02.2024

Wschowscy policjanci ujawnili na terenie jednej ze stacji paliw busa marki Mercedes Benz. W wyniku sprawdzeń okazało się, że auto warte 60 tysięcy zostało skradzione na terenie Niemiec. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 26, 41 i 43 lat. Decyzją sądu podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło (14 lutego) we Wschowie. Policjanci ustalili, że na jednej ze stacji paliw zaparkowany został samochód ciężarowy na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Mundurowi postanowili sprawdzić czy pojazd nie jest kradziony. Ich podejrzenia okazały się słuszne, bo w systemach auto figurowało jako utracone na terenie Niemiec. Drzwi były otwarte i pod jednym z siedzeń wystawały polskie tablice rejestracyjne. Auto zostało zabezpieczone.

Wschowscy policjanci podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osoby, bądź osób, które przywiozły auto na parking stacji paliw. Zaangażowani w sprawę funkcjonariusze (16 lutego) zatrzymali na terenie Wschowy trzech mieszkańców Warszawy w wieku 26, 41 i 43 lat, którzy mieli związek z tą sprawą. W samochodzie, którym poruszali się funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymali i trafili do policyjnego aresztu.

W środę (21 lutego) Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosków Prokuratury Rejonowej we Wschowie i zastosował wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt. Odzyskane auto warte 60 tysięcy złotych czeka na powrót do prawowitego właściciela.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony