Aktualności

Pijany kierowca spowodował wypadek – 34-latka zatrzymali policjanci

Data publikacji 22.02.2024

Nowosolscy policjanci zatrzymali 34-latka, który kierując audi spowodował wypadek. Mężczyzna mając prawie promil alkoholu w organizmie przewoził pasażerów, których narażał na niebezpieczeństwo. Za popełnione przestępstwa mieszkaniec powiatu nowosolskiego odpowie przed sądem.

W poniedziałek (19 lutego) dyżurny nowosolskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Dolnośląskiej z Żabią w Nowej Soli. Policjanci wydziału ruchu drogowego szybko pojechali na miejsce zgłoszenia. Gdy tylko dotarli, w pierwszej kolejności sprawdzili, czy nikt nie potrzebuje pomocy. Od kierującego audi funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Pasażerki, które z nim podróżowały zostały zabrane do szpitala w Nowej Soli, a auto odholowano na koszt właściciela. Kierujący zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. 34-latek może liczyć się z surowymi konsekwencjami nieodpowiedzialnego zachowania, bowiem odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale także za spowodowanie wypadku. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

To kolejny kierujący, który w stanie nietrzeźwości spowodował wypadek. Pomimo licznych apeli, kampanii medialnych oraz policyjnych akcji, nadal nie brakuje osób, które decydują się prowadzić samochód będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że jadąc w takim stanie, kierowcy narażają nie tylko siebie! To przede wszystkim zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, rowerzystów, pieszych i pozostałych kierowców, którzy nie powinni płacić za brak rozwagi innych.

 

aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony