Aktualności

Handlował narkotykami – 22-latek zatrzymany i tymczasowo aresztowany

Data publikacji 22.02.2024

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową w miniony piątek (16.02) zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna usłyszał również zarzuty udzielania narkotyków. Na wniosek prokuratora sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową od wielu lat skutecznie zatrzymują osoby, które handlują narkotykami w naszym mieście i powiecie. Podejmowane przez policjantów działania doprowadzają w każdym tygodniu do zatrzymań odpowiedzialnych za ten proceder oraz pozwalają na wyeliminowanie z rynku kolejnych niedozwolonych substancji.

W miniony piątek (16.02) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową weszli do mieszkania w bloku na jednym z jednym z zielonogórskich osiedli. Według uzyskanych przez nich informacji, młody mężczyzna tam mieszkający posiada narkotyki oraz inne zabronione substancje, które również sprzedaje postronnym osobom. 22-letni zielonogórzanin w obecności policjantów zachowywał się bardzo nerwowo, a przeszukanie potwierdziło podejrzenia - posiadał w miejscu zamieszkania marihuanę, amfetaminę oraz różne rodzaje silnie działających leków, które sprzedawane są na receptę. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Materiał zgromadzony przez policjantów dla Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze był podstawą do skierowania wniosku o tymczasowe aresztowanie 22-latka, a sąd przychylił się do tego wniosku orzekając areszt tymczasowy w wysokości 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.   

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Policjant w trakcie zabezpieczania narkotyków
  • Policjant w trakcie zabezpieczenia narkotyków oraz innych przedmiotów
  • Zabezpieczone leki
Powrót na górę strony