Aktualności

Pomaganie mają we krwi - policjanci i mieszkańcy podzielili się „cząstką życia”

Data publikacji 14.02.2024

W środę (14 lutego) przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji we Wschowie stanął mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Nasze wspólne działania przy uczestnictwie mieszkańców powiatu wschowskiego zapisały się na stałe w harmonogramie corocznych policyjnych przedsięwzięć, które przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem przywracającym zdrowie, ratującym życie chorych oraz ofiarom wypadków. Zapotrzebowanie na krew, jak i jej składniki cały czas rośnie. Dlatego oddawanie krwi jest tak ważnym elementem w naszym życiu. W środę (14 lutego) po raz pierwszy w tym roku odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników Policji, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb i mieszkańców powiatu wschowskiego. Każda z przybyłych osób chętnie przyłączyła się do naszej akcji i odwiedziła zielonogórski mobilny punkt poboru krwi, aby podzielić się tym cennym, niezastąpionym lekiem. Była to pierwsza w tym roku akcja zbiórki krwi. Kolejne akcje zaplanowane zostały na:

- 08 maja 2024 roku (środa),

- 07 sierpnia 2024 roku (środa),

- 06 listopada 2024 roku (środa).

Dziękujemy naszym stałym krwiodawcom, którzy bacznie śledzą nasz harmonogram i wspólnie z nami dzielą się swoją krwią z potrzebującymi.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • Policjant w krwiobusie
  • Mężczyzna w trakcie oddawania krwi
  • Osoby w trakcie oddawania krwi
  • Mężczyzna w trakcie badań
  • Legitymacja "Honorowego Dawcy Krwi"
  • Pluszaki, które promowały oddawanie krwi
Powrót na górę strony